Лото игри онлајн - ThePlayLotto.info▸   USA Powerball   ◂


▸   Euro Millions   ◂


▸   SuperEnalotto   ◂


▸   Super Lotto Plus   ◂


▸   USA Mega Millions   ◂


▸   Loto France   ◂


▸   OZ Lotto   ◂


▸   UK Lotto   ◂


Euro Millions
22.01.2019


09   23   29   41   49
8   10


Euro Jackpot
18.01.2019


2   9   23   36   47
2   9


USA Powerball
19.01.2019


05   08   41   65   66
-20 -
Powerplay: 3


USA Mega Millions
22.01.2019


04   15   37   59   64
- 16 -


UK Lotto
19.01.2019


11   15   17   22   31   52
- 45 -


Superena Lotto
22.01.2019


03   22   79   82   83   88
Jolly: 58
Super Star: 39


Play the Italian lottery!

Valid HTML 4.0 Transitional

Во Европа и светот се се 'попопуларни лотарии, каде што може да победи големи пари без да остават дома. Вашиот сон да стане реалност! Дури и неколку стотици милиони евра се сега во вашите раце! Сега не треба да е државјанин на земјата каде што на лотарија е лотарија. Едноставно Регистрирајте го вашиот сметка www.playhugelottos.com и да ја започнете авантура со популарни игри фигури. Потоа одберете ја играта сакате да играте. Избор на игри имаат многу голема. Можете да изберете од, меѓу другото, на Евро Милиони, со големи кулминација, мега Милиони, Power топка, супер Ена лото, Оз лото, и други. По изборот на игра, ептен вашите броеви. Следно, направи плаќање, на пример, со користење на кредитна картичка. Во вашата e-mail потврда дека се заедно со уплатата забава. Останува да се чека за да се подготви, по што можеби ќе бидат среќни милионер. Не чекајте! Пријавете се сега за да www.playhugelottos.com. За да ви помогне да изберете игра, тука се кратки моменти на популарната број игри. Ве покануваме да се запознаете со нив.


PlayEuroMillions.com - win up to 183 million Euro

EUROMILLIONS

Кога беше на лотарија?
07/02/2004
Каде се аплицира?
Франција, Шпанија, Англија, Португалија, Ирска, Австрија, Белгија, Луксембург и Швајцарија. Евро Милиони може да се игра и во целиот свет преку интернет.
Кога и каде ја црпи се одржуваат?
Вторник и петок во Париз.
Колку броеви е случаен?
5 броеви од 50 броеви и два броја од 11 броеви.
Која е минималната акумулација (џекпот)?
15 милиони
Веројатноста на притискање на сите броеви (лото)

1-76 000 000
Најголемата победа во историјата

2010/08/10 - 129.818.430 €, сите броеви хит лице во Велика Британија.
Како е награда платени?
Главната награда е платен во готово или банкарски трансфер.
Trivia
 • исто така познат како евро лото
 • Евромилиони организира Француската des Jeux, Камелот и Loterias Y Apuestas des Estad
 • најмногу може да биде 11 акумулација, ако никој не ги добива сите броеви, ќе ја освоите лице паѓа од освојувањето помал степен.


PlaySuperEnaLotto.com

СУПЕР ЕНА лото

Кога беше на лотарија?
12/03/1997
Каде се аплицира?
Италија, исто така може да игра во целиот свет преку интернет.
Кога се привлекува?
Вторник, четврток и сабота во 20:00 часот по локално време во Италија.
Колку броеви е случаен?
6 броеви помеѓу 1-90 и дополнителен број на "Веселата број".
Која е минималната акумулација (џекпот)?
€ 1.300.000
Други награди
За да добијат пари во Супер Ена лото, треба да добие 6 броеви (лото), 5 броеви на дополнителен број од Jolly број, 5 броеви, 4 броја или 3 броја. Големината на податоците во смисла на победа зависи од бројот на победи и се променливи.
Веројатноста на притискање на сите броеви (лото)

1 622 614 630
Најголемата победа во историјата

30/10/2010 - € 177,729,043.16.
Како е награда платени?
Джакпот треба да се пријави на Генералниот директорат награди, Via Алесио ди Токвил, 13-20 154 во Милано, во рок од 61 дена од денот на нерешено. Ако сакате pozstać анонимни, ќе мора да плати нотарот 3% за победа. Помалку од 52,000 добивки можат да се соберат во сисал во Милано или Рим.
Trivia
 • Најчесто подготвени броеви: 88, 85, 90, 1, 55, 49, 82, 86, 62, 77, 64 и 22
 • Задоцнета броеви: 9, 60, 59, 28, 58, 18, 24, 27, 5, 7, 10, 23, 34 и 12


Play SuperLotto Plus

SUPERLOTTOPLUS

Кога беше на лотарија?
1986 години
Каде се аплицира?
Калифорнија и во светот можат да играат онлајн.
Кога и каде ја црпи се одржуваат?
Среда и сабота во 19:57 во Калифорнија - Сакраменто.
Колку броеви е случаен?
5 броеви од 1 до 47, и голем број 1-27.
Која е минималната акумулација (џекпот)?
7 000 000 $
Најголемата победа во историјата

16/02/2002 - $ 193 000 000
Како е награда платени?
Еднаш или во рати над 26 години.
Trivia
Претходно наречен "6-49", "Игра нумерички 53" и "нумерички Игра 51"


Play the biggest USA Lotteries

Powerball

Каде се аплицира?
У. С. интернет.
Кога и каде ја црпи се одржуваат?
Во среда и сабота во Универзална Studios во Орландо, Флорида, У. С. источно време, во централниот дел на Соединетите Американски Држави во 21:59.
Колку броеви е случаен?
5 броеви од 1 до 59, и голем број 1-39
Која е минималната акумулација (џекпот)?
20.000.000 $
Други награди
Powerball - 3 $
1 број - 4 $
2 броја + на Powerball - 7 $
3 броја - 7 $
3 броја + на Powerball - 100 $
4 броја - 100 $
4 броја + на Powerball - $ 10 000
5 броеви - $ 200 000
Веројатноста на притискање на сите броеви (лото)

1 до 195.249.054
Најголемата победа во историјата

2006/02/18 - $ 177 270 519. Ова е една од најголемите победи во моќта топката.
Како е награда платени?
Во 30 рати (секоја година на рати), или во готово.
Trivia
 • управувани од страна на мулти-држава Лотарија асоцијација
 • броеви можат да бидат избрани од страна Брзи Трансферот, се подготвени од страна на компјутерот


Play the biggest USA Lotteries

MEGAMILLIONS

Кога беше на лотарија?
06/09/1996
Каде се аплицира?
Грузија, Илиноис, Мериленд, Massachuset, Мичиген, Вирџинија, Њу Џерси, Охајо, Њујорк, Калифорнија, Тексас, Монтана, Небраска, Аризона, Мејн, Orego, и други. Исто така може да игра преку интернет низ целиот свет.
Кога и каде ја црпи се одржуваат?
На WSB ТВ вторник и во петок, во 23:00 У. С. Источна време.
Колку броеви е случаен?
5 броеви од 1 до 75, и голем број 1-46
Која е минималната акумулација (џекпот)?
$ 12 000 000
Најголемата победа во историјата
06/03/2007 - огромен износ на
Како е награда платени?
Во една или 26 годишни рати.
Trivia
 • Ова лотарија беше популарен пред како "мулти-игра"
 • Глен Барнс води привлекува, томболата ТВ во некои учество Јоланда Вега
 • броеви 1-56 се бели топчиња и броеви од 1 до 15 од златни топки.


Play FranceLoto

ФРАНЦИЈА LOTO

Каде се аплицира?
Франција и светот преку интернет.
Кога и каде ја црпи се одржуваат?
Понеделник, среда и сабота во Франција.
Колку броеви е случаен?
5 броеви од 1 до 49, и голем број од 1 до 10
Која е минималната акумулација (џекпот)?
2 000 000 евра без победа на лотарија џекпот зголемува акумулација на околу 1 000 000 евра.
Trivia
 • Лото власт над Франција Француската des Jeux,
 • во Франција Лото може да се игра, по завршувањето на 16 години,
 • постои "QuickPick" која машина сама по себе не се базира на бројот на нашите објект


Play and win on the Oz Lotto

OZLOTTO

Кога беше на лотарија?
26/02/1994
Каде се аплицира?
Австралија, целиот свет можат да играат онлајн.
Кога и каде ја црпи се одржуваат?
Вторник навечер во Австралија.
Колку броеви е случаен?
7 броеви во 45 Во прилог има 2 броеви подготвени, кои имаат влијание врз помалите награди.
Која е минималната акумулација (џекпот)?
2 000 000 австралиски долари.
Најголемата победа во историјата
$ 106,549,984.76 - Две лица poszieliły да победи - од Јужна Австралија и Квинсленд.
Trivia
 • успеа со ограничени Tattersall е
 • во регионот Tatts Лото Оз наречен "супер 7 е Оз лото," Додека во Квинсленд нарекува 7 е Оз Лото.


PlayUKlottery.com - win up to 42 million Pounds

UKLottery

Кога беше на лотарија?
1994 години
Каде се аплицира?
Обединетото Кралство, и во целиот свет преку интернет.
Кога и каде ја црпи се одржуваат?
Цртежи се одржи во среда и сабота во раководството.
Колку броеви е случаен?
6 бројки 1-49 Дополнителен број е нацртано, која е земена во предвид во помалите награди.
Како е награда платени?
Станот форма. Ефикасно време на 180 дена од денот на приемот на извлекување. Профитите се ослободени од данок.
Trivia
 • втората е популарна име во лото,
 • креирано од Камелот група, и раководи со Националната лотарија комисија
 • Можете да ги купите на растенијата со помош на "среќа натопи" - нашите броеви потоа се подготвени автоматски
 • акумулација е зголемен за само 3 последователни привлекува


Како што можете да видите, бројот игри може да победи навистина големи пари! Немојте да се колебате, регистрирајте се сега и започнете ја репродукцијата со огромна сума. Фортуна е толку блиску!
Select language: de hu cs pt es fr sk ru

bg ro af ru tr hr nl lt sl sq

be cs et tl fi el id ar sv da

nl id ga ja yi ca ko lv mk ms

mt no sr sl tr uk cy vi cn /

en   Links
(C)2011-2019 ThePLayLotto.info