POWERBALL
NEXT ESTIMATED JACKPOT
$213,000,000
Tue, 30 May 2023
PLAY NOW

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
France Loto
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball

Powerball
2023-05-30
$213,000,000

MegaMillions
2023-05-31
$176,000,000

Euro Millions
2023-05-30
€87,000,000

EuroJackpot
2023-05-30
€56,000,000

SuperEnaLotto
2023-05-30
€37,500,000

Buy lottery ticketMega Millions преку Интернет : ThePlayLotto 2023


Play the biggest USA Lotteries

USA Mega Millions

Највисок џекпот на Мега Милиони.
23/10/2018 - Најголемиот џекпот на Mega Millions, 1,537 милијарди долари.

Каде може да играте Мега Милиони?
Може да играте преку Интернет или во САД: Georgiaорџија, Илиноис, Мериленд, Масачусет, Мичиген, Вирџинија, Newу erseyерси, Охајо, Newујорк, Калифорнија, Тексас, Монтана, Небраска, Аризона, Мејн, Орего и други.

Кога и каде се одржуваат ждрепките?
WSB-TV Вторник и Петок, во 23:00 часот по источно време на САД.

Колку броеви се случајни?
5 броја од 1 до 70, и број од 1 до 25

Колкава е минималната акумулација (џек пот)?
12 000 000 УСД

Од кога постојат Мега Милиони?
09.06.1996 година

Како се плаќа наградата?
На една или 26 годишни рати.

Интересни факти
  • Оваа лотарија беше популарна порано како Мулти-игра
  • Глен Барнс водеше нерешени натпревари и томбола на ТВ во некои учесници во Јоланда Вега
  • броевите од 1 до 56 се бели топчиња и броевите од 1 до 46 златни топки.

Повеќе информации за Mega MillionsРезултати од Mega Millions
2715.   2023-05-26   12-20-37-41-64   (01)
2714.   2023-05-23   03-10-22-65-66   (19)
2713.   2023-05-19   05-11-41-44-55   (14)
2712.   2023-05-16   15-34-36-69-70   (17)
2711.   2023-05-12   01-02-23-40-45   (15)
2710.   2023-05-09   04-37-46-48-51   (19)
2709.   2023-05-05   16-18-28-42-43   (11)
2708.   2023-05-02   03-15-16-32-41   (09)
2707.   2023-04-28   18-38-53-62-64   (20)
2706.   2023-04-25   08-29-46-47-48   (12)

Other games: USA Powerball   USA Mega Millions   EuroMillions   Lotto UK

SuperEnalotto   Super Lotto Plus   OZ Lotto   France Loto


Select language: en ar be bg ca cs cy da de el et

fi fr ga hu id it ja ko lt lv mk ms mt

nl no pt ru sl sq sr sv tr uk vi

(C)2010-2023 ThePlayLotto.info   Links