Lotto lojra online - ThePlayLotto.info▸   USA Powerball   ◂


▸   Euro Millions   ◂


▸   SuperEnalotto   ◂


▸   Super Lotto Plus   ◂


▸   USA Mega Millions   ◂


▸   Loto France   ◂


▸   OZ Lotto   ◂


▸   UK Lotto   ◂


Euro Millions
22.01.2019


09   23   29   41   49
8   10


Euro Jackpot
18.01.2019


2   9   23   36   47
2   9


USA Powerball
19.01.2019


05   08   41   65   66
-20 -
Powerplay: 3


USA Mega Millions
22.01.2019


04   15   37   59   64
- 16 -


UK Lotto
19.01.2019


11   15   17   22   31   52
- 45 -


Superena Lotto
22.01.2019


03   22   79   82   83   88
Jolly: 58
Super Star: 39


Play the Italian lottery!

Valid HTML 4.0 Transitional

Në Evropë dhe në botë janë të llotarive gjithnjë e më popullore, ku mund të fitojë para të madhe, pa lënë në shtëpi. Ëndrrat tuaja mund të bëhet realitet! Edhe disa qindra milionë euro është tani në majë të gishtave tuaj! Tani ju nuk duhet të jetë shtetas i vendit ku lotari është një llotari. Thjesht regjistroheni www.playhugelottos.com e llogarisë suaj dhe të fillojnë aventurën me shifrat e lojrave popullore. Pastaj zgjidhni lojë ju duan të luajnë. Përzgjedhja e lojrave kanë shumë të mëdha. Ju mund të zgjidhni nga, inter alia, Miliona euro me kulm të mëdha, Mega Millions, Ball Power, Super Ena Loto, Oz LOTO, dhe të tjerët. Pasi zgjedhjen e lojës, ju bast numrat tuaj. Tjetra, të bëjë një pagesë, për shembull, duke përdorur një kartë krediti. Në e-mail konfirmimin tuaj, ju merrni së bashku me kupon tuaj të pagesave. Mbetet të presim për ju që të nxjerrë, pas së cilës ndoshta ju do të jetë milioner lumtur. Mos prisni! Sign up tani për www.playhugelottos.com. Për të ju ndihmojë të zgjidhni të lojës, këtu janë pikat kryesore të shkurtër nga lojërat numrit popullore. Ne ju ftojmë të njoh veten me ta.


PlayEuroMillions.com - win up to 183 million Euro

EuroMillions

Kur ishte llotari?
07/02/2004
Ku të aplikoni?
Franca, Spanja, Anglia, Portugalia, Irlanda, Austria, Belgjika, Luksemburgu dhe Zvicër. Miliona euro mund të luhet edhe në të gjithë botën përmes internetit.
Kur dhe ku tërheq mbahen?
Martën dhe të premten në Paris.
Sa numra është e rastit?
5 numra nga 50 numra dhe dy numra nga 11 numra.
Çfarë është akumulimi minimale (çmim i parë)?
15 milion
Mundësia e goditur të gjithë numrat (çmim i parë)

1-76 000 000
Të fitojë më i madh në historinë e

2010/08/10 - 129.818.430 €, të gjitha numrat e goditi një person në Mbretërinë e Bashkuar.
Sa është çmimi paguhet?
Çmimi kryesor është paguhet në para të gatshme ose transferit bankar.
Vogëlsira
 • e njohur edhe si tombol Euro
 • Miliona euro organizon Francaise des jeux, Camelot dhe Loterias y Apuestas des Estad
 • Shumica mund të 11 grumbullimi, në qoftë se askush nuk merr të gjitha numrat, ju fitoni një person bie nga fituar një shkallë më të vogël.


PlaySuperEnaLotto.com

SUPER Ena Lotto

Kur ishte llotari?
12/03/1997
Ku të aplikoni?
Itali, ju gjithashtu mund të luajnë të gjithë botën përmes internetit.
Kur janë të tërheq?
Martën, të enjteve dhe të shtunave në 20:00 ora lokale në Itali.
Sa numra është e rastit?
6 numrat 1 deri 90 dhe një numër shtesë të "Numri i këndshëm".
Çfarë është akumulimi minimale (çmim i parë)?
1.300.000 €
Awards tjera
Për të fituar para në Super Lotto Ena, ju duhet të merrni 6 numra (çmim i parë), 5 numra të numrit shtesë të Number ngacmoj, 5 numra, numra apo 3 4 numra. Madhësia e të dhënave në drejtim të fituar të varet nga numri i fiton dhe janë të ndryshueshme.
Mundësia e goditur të gjithë numrat (çmim i parë)

1 622 614 630
Të fitojë më i madh në historinë e

30/10/2010 - € 177,729,043.16.
Sa është çmimi paguhet?
Jackpot duhet të raportohet në Drejtorinë e Përgjithshme çmime, Via Alessio di Tocqueville, 13-20 154 në Milano, brenda 61 ditëve nga data e tërheqjes. Nëse doni pozstać anonim, ju duhet të paguajë 3% noteri për të fituar. Më pak se 52,000 fitimet mund të mblidhen në Sisal në Milano apo Romë.
Vogëlsira
 • Shumica e tërhequr zakonisht numra: 88, 85, 90, 1, 55, 49, 82, 86, 62, 77, 64 dhe 22
 • Numrat e vonuara: 9, 60, 59, 28, 58, 18, 24, 27, 5, 7, 10, 23, 34 dhe 12


Play SuperLotto Plus

SUPERLOTTOPLUS

Kur ishte llotari?
1986 vjet
Ku të aplikoni?
Kaliforni dhe në botë mund të luajnë online.
Kur dhe ku tërheq mbahen?
Mërkurën dhe të shtunave në 19:57 në Kaliforni - Sacramento.
Sa numra është e rastit?
5 numra 1-47, si dhe një numër nga 1 në 27.
Çfarë është akumulimi minimale (çmim i parë)?
7 000 000 $
Të fitojë më i madh në historinë e

16/02/2002 - $ 193 000 000
Sa është çmimi paguhet?
Një herë ose në këste gjatë 26 viteve.
Vogëlsira
Quajtur më parë "6-49", "Duke luajtur 53 numerike" dhe "Loja 51 numerike"


Play the biggest USA Lotteries

POWERBALL

Ku të aplikoni?
Internet U. S..
Kur dhe ku tërheq mbahen?
Në të mërkurën dhe të shtunave në Universal Studios në Orlando, Florida, U. S. kohë Lindore, në Shtetet e Bashkuara qendrore në 21:59.
Sa numra është e rastit?
5 numrave, nga 1 deri në 59, dhe një numër 1-39
Çfarë është akumulimi minimale (çmim i parë)?
$ 20.000.000
Awards tjera
Powerball - $ 3
1 Numri - $ 4
2 numra + Powerball - $ 7
3 numra - $ 7
3 numra + Powerball - 100 $
4 numra - 100 $
4 numra + Powerball - $ 10 000
5 numra - $ 200 000
Mundësia e goditur të gjithë numrat (çmim i parë)

1 deri 195.249.054
Të fitojë më i madh në historinë e

2006/02/18 - $ 177 270 519 Kjo është një nga fiton më të mëdha në Ball Power.
Sa është çmimi paguhet?
Në 30 këste (çdo vit një këst) ose me para në dorë.
Vogëlsira
 • menaxhohet nga Shoqata Multi-shtet Lottery
 • numrat mund të jenë të zgjedhur nga Quick Pick, janë tërhequr nga kompjuteri


Play the biggest USA Lotteries

MEGAMILLIONS

Kur ishte llotari?
06/09/1996
Ku të aplikoni?
Gjeorgjia, Illinois, Maryland, Massachuset, Michigan, Virginia, New Jersey, Ohio, New York, California, Texas, Montana, Nebraska, Arizona, Maine, Orego, dhe të tjerët. Ju gjithashtu mund të luajnë në mbarë botën nëpërmjet internetit.
Kur dhe ku tërheq mbahen?
WSB-TV martën dhe të premten, në kohën 23:00 U. S. Lindore.
Sa numra është e rastit?
5 numra 1-56, si dhe një numër 1-46
Çfarë është akumulimi minimale (çmim i parë)?
$ 12 000 000
Të fitojë më i madh në historinë e
2007/06/03 - një sasi gjigante të
Sa është çmimi paguhet?
Në një ose 26 këste vjetore.
Vogëlsira
 • Kjo llotari u njohur më parë si "lojë Multi-"
 • Glenn Bërns drejton barazime, raffles TV në disa Vega marrë pjesë Yolanda
 • numrat 1-56 janë topat e bardhë dhe numrat 1-46 të topa të artë.


Play FranceLoto

FRANCE LOTO

Ku të aplikoni?
Franca dhe botë përmes internetit.
Kur dhe ku tërheq mbahen?
Hënën, të mërkurën dhe të shtunave në Francë.
Sa numra është e rastit?
5 numrave, nga 1 deri 49, dhe një numër 1-10
Çfarë është akumulimi minimale (çmim i parë)?
2 000 000 euro secili pa fituar çmim i parë llotari rrit akumulimin e rreth 1 000 000 Euro.
Vogëlsira
 • Lotto autoritet mbi Franca ka Francaise des jeux,
 • në Francë Lotto mund të luajtur pas përfundimit të 16 viteve,
 • ka një "QuickPick" ku vetë makinës na tërheq në numrin objektit tonë


Play and win on the Oz Lotto

OZLOTTO

Kur ishte llotari?
26/02/1994
Ku të aplikoni?
Australia, e tërë bota mund të luajnë online.
Kur dhe ku tërheq mbahen?
Mbrëmje e martë në Australi.
Sa numra është e rastit?
7 numrat në 45 Përveç kësaj ka 2 numrat e tërhequr, të cilat kanë një ndikim në çmime më të vogla.
Çfarë është akumulimi minimale (çmim i parë)?
2 000 000 dollarë australian.
Të fitojë më i madh në historinë e
$ 106,549,984.76 - dy njerëz poszieliły për të fituar - nga Afrika dhe Australia Queensland.
Vogëlsira
 • menaxhuar nga Limited Tattersall e
 • në rajon Tatts tombol Oz quajtur "Oz Super 7 e LOTO," ndërsa në Queensland quajtur Lotto Oz 7 të.


PlayUKlottery.com - win up to 42 million Pounds

UKLottery

Kur ishte llotari?
1994 vjet
Ku të aplikoni?
Mbretëria e Bashkuar, dhe të gjithë botën përmes internetit.
Kur dhe ku tërheq mbahen?
Vizatimet janë mbajtur më mërkurën dhe të shtunave në Udhëzues.
Sa numra është e rastit?
6 numrat 1-49 Numër shtesë është tërhequr, e cila është marrë parasysh në çmime më të vogla.
Sa është çmimi paguhet?
Forma e sheshtë. Koha efektive e 180 ditëve nga data e marrjes së çmimit barazim. Fitimet janë pa taksa.
Vogëlsira
 • e dyta është një emër i njohur në Lotto,
 • krijuar nga Camelot Group, dhe menaxhon Komisioni lotari kombëtare
 • Ju mund të blej një fabrikë duke përdorur "dip fat" - numrat tanë janë tërhequr pastaj automatikisht
 • akumulimi është rritur me vetëm 3 barazime radhazi


Siç mund ta shikoni, lojra numrin ju mund të fitojë të holla me të vërtetë e madhe! Mos hezitoni, regjistrohu tani dhe të fillojnë të luajnë me një sasi të madhe. Fortuna është aq afër!
Select language: de hu cs pt es fr sk ru

bg ro af ru tr hr nl lt sl sq

be cs et tl fi el id ar sv da

nl id ga ja yi ca ko lv mk ms

mt no sr sl tr uk cy vi cn /

en   Links
(C)2011-2019 ThePLayLotto.info