POWERBALL
NEXT ESTIMATED JACKPOT
$247,000,000
Sun, 4 Jun 2023
PLAY NOW

Powerball
Euro Millions
SuperEnalotto
Mega Millions
France Loto
UK Lotto
OZ Lotto
OZ Powerball

Powerball
2023-06-04
$247,000,000

MegaMillions
2023-06-07
$205,000,000

EuroJackpot
2023-06-06
€73,000,000

SuperEnaLotto
2023-06-03
€39,300,000

Oz Powerball
2023-06-08
$25,300,000

Buy lottery ticketOZ Lotto përmes internetit : ThePlayLotto 2023


Play and win on the Oz Lotto

Australia OZ Lotto

Që kur ka ekzistuar OZ Lotto?
26/02/1994

Ku mund të luani OZ Lotto?
Ju mund të luani në internet ose në Australi.

Kur dhe ku mbahen shortet?
Mbrëmjet e së martës në Australi.

Sa numra është i rastësishëm?
7 numra në 45 Përveç kësaj, janë tërhequr 2 numra, të cilët kanë ndikim në çmimet më të vogla.

Cila është akumulimi minimal (çmim i parë)?
2 000 000 dollarë australianë.

Fitorja më e madhe në histori
106,549,984,76 dollarë - dy njerëz poszieliły për të fituar - nga Australia e Jugut dhe Queensland.

Fakte interesante
  • menaxhuar nga Tattersall's Limited
  • në rajon Tatts Lotto Oz thirri Oz Lotto të Super 7, ndërsa në Queensland të quajtur Oz Lotto të 7-ve.

Më shumë informacion rreth OZ LottoRezultatet e OZ Lotto
  2023-05-30   10-17-20-30-41-42-43   (1-6-14)
  2023-05-23   3-4-5-15-18-41-45   (25-33-42)
  2023-05-16   5-17-21-22-34-37-45   (35-41-47)
  2023-05-09   3-11-21-28-35-40-46   (20-39-44)
  2023-05-02   1-7-20-26-28-29-45   (4-11-16)
  2023-04-25   7-8-9-21-24-28-31   (2-10-11)
  2023-04-18   3-4-5-6-26-34-46   (15-22-29)
  2023-04-11   9-12-15-19-21-46-47   (16-30-34)
  2023-04-04   2-19-26-28-39-42-47   (9-23-37)
  2023-03-28   3-7-15-16-19-35-38   (13-32-39)

Other games: USA Powerball   USA Mega Millions   EuroMillions   Lotto UK

SuperEnalotto   Super Lotto Plus   OZ Lotto   France Loto


Select language: en ar be bg ca cs cy da de el et

fi fr ga hu id it ja ko lt lv mk ms mt

nl no pt ru sl sq sr sv tr uk vi

(C)2010-2023 ThePlayLotto.info   Links